صفحه نخست تاریخچه
صنعت نفت کشور همواره خالق اولین ها بوده و در تاریخ یکصد ساله خود پرچمدار آغاز حرکت های مدرن صنعتی علمی و اجتماعی در قلمرو ایران بوده است . اگر به تاریخ صنعت هوایی و آغاز پیدایش آن در کشور نگاهی بیندازیم متوجه خواهیم شد اولین غول آهنینی که در آسمان ایران به پرواز درآمد متعلق به شرکت ملی نفت ایران بوده و پس از 22 سال شرکت هایی همچون پست نیروی هوایی و شرکت هواپیمایی هما فعالیت پروازی خود را آغاز نمودند.
این شرکت ابتداعا با هدف پشتیبانی از عملیات اکتشاف استخراج و توسعه اقدامات عملیاتی در مناطق نفت خیز جنوب فعالیت خود را آغاز نمود و در جهت اهداف ترسیم شده روند تکاملی خود را در مسیر تاریخ پر فراز و نشیب اش ( نزدیک به یکصد سال ) طی نمود.
با پیروزیانقلاب اسلامی ایران و خروج کارشناسان و متخصصان بیگانه و متعاقب آن آغاز جنگ تحمیلی بخش وسیعی از کشورمان بالاخص مناطق نفت خیز و شهر آبادان محل اصلی شرکت هواپیمایی نفت ایران زیر آتش دشمن قرار گرفت . در این تنگنا مهندسان خلبانان کارشناسان و کارکنان خدوم این شرکت در حرکتی انقلابی و خود جوش به مدد همت و تلاشی ایثارگرانه زیر حجم گسترده آتش دشمن موفق شدند هواپیما تجهیزات ابزار و ادوات حیاتی این صنعت را از آبادان به این مکان امن انتقال داده و بدون نیاز به متخصصان خارجی در فعالیتی نوین علاوه بر عملیات پروازی در راستای استمرار سیاست های کلان شرکت ملی نفت ( اکتشاف استخراج تولید و صادرات ) اقدامات ارزشمنددیگر از جمله جابجایی مجروحین و امداد رسانی به رزمندگان و ... را در کارنامه خود به یادگار بگذارند.
شرکت هواپیمایی نفت با گذر از فراخنای تاریخ سربلندش و سپری کردن دوران پرافتخار دفاع مقدس و رسیدن به اوج خودباری براساس سیاست های تدوین شده دوره های آموزشی مختلفی را در تمامی ابعاد ( عمومی های تخصصی و فوق تخصصی ) در داخل و خارج از کشور برگزار نمود تا بتواند با تربیت نیروهای توانمند در زمینه های مهندسی خلبانی تعمیر و نگهداری سطوح ملی خود را افزایش دهد.

و اما امروز سرمایه های انسانی شرکت هواپیمایی نفت ایران در پرتو آموزش و تربیت نیروهای متخصص و دریافت گواهینامه های بین المللی و داخلی و به روز شدن تجهیزات قادر است عملیات خلبانی و خدمات مهندسی را در بخش های موتور ساختمان بدنه رادیویی و ناوبری و ابزار دقیق و ... را با بهترین کیفیت به دارندگان هواپیماهای فوکر 50 Fokker در داخل و خارج از کشور ارائه نماید.
افتخارات دیگر شرکت هواپیمایی نفت ایران از ابتدای تاسیس تا به امروز ضریب امنیت در پرواز می باشد. بگونه ای که تاکنون هیچ سانحه هوایی همراه با مسافر نداشته و براساس آمار جامعه جهانی ایمن ترین شرکت هواپیمایی خاورمیانه لقب گرفته است.
بی تردید سبد افتخارات شرکت هواپیمایی نفت ایران در سده دوم تولید صنعت نفت کشور در راستای برنامه چشم انداز ایران در افق 1394 علاوه بر ماندن بر سکوی نخست امنیت پرواز در خاور میانه استفاده حداکثری از توان و قابلیت های تخصصی و فنی براساس برنامه های تنظیم شده برای رسیدن به جایگاه بالاتر در عرصه های مختلف خواهد بود.
تصویر تصویر تصویر تصویر
کابران حاضر: 28 نفر   -   کل بازديدکنندگان: 610934 نفر
طراحی سایت توسط : پارسیان مهر ©تمامی حقوق این وب سایت به شرکت هواپیمایی نفت ایران تعلق دارد.